nieuws

test

atana master netwerkdiner

Als afsluiting van het atana masterprogramma van november 2011 was er een speciaal netwerkdiner voor de masters georganiseerd.

atana Den Haag

In het voorjaar gaat atana weer naar Den Haag. Heeft u belangstelling? Grijp uw kans!

ALL INCLUSIVE

over de economische kansen van culturele diversiteit - op 15 december 2011 in het Theater aan het Spui in Den Haag. Evaluaties staan online!

documentatie: cultureel ondernemerschap

 

Cultureel Ondernemerschap
Deloitte en Touche - 2001
                                              
Van meer ondernemerschap worden op het gebied van de cultuur grootse dingen verwacht.Maar wat is ‘cultureel ondernemerschap’ eigenlijk?                                                                           
  
Cultureel ondernemerschap - Giep Hagoort – 2007 De oratie van Giep Hagoort over het onderzoek naar de vrijheid van kunst maken en de vrijheid van ondernemen.
  
Cultureel ondernemerschap is voor de dans pure winst – Volkskrant – 2005Het elitaire subsidiebeleid van de overheid in de kunsten moet plaatsmaken voor investeringen, betoogt Jacques Giesbertz. En kunstinstellingen moeten zich realiseren dat zij niet zonder amateurs kunnen.
  

Introductie Handboek Cultureel Ondernemen - Kunst en Zaken 2009 

Culturele ondernemers zoeken naar mogelijkheden om hun culturele doelen zo goed en duurzaam mogelijk te kunnen realiseren. Het kiezen van een uitgebalanceerde financierings-strategie, die in het teken staat van inkomstendiversificatie en het optimaliseren van eigen inkomsten, past hierbij.
  
Meer draagvlak voor Cultuur – Commissie Cultuurprofijt – 2007           Vanuit de culturele sector is eind 2006 een beweging tot stand gekomen die de bijdrage van kunst en cultuur aan maatschappij en economie beter voor het voetlicht wil plaatsen en beterwil benutten. De minister van OCW de Commissie Cultuurprofijt gevraagd om concrete aanbevelingen te doen waarmee het maatschappelijk draagvlak voor cultuur vergroot en financiering van cultuur versterkt wordt.
  
Ons Creatieve Vermogen -
EZ en OCW - 2005
Brief voor cultuur en economie. Deze brief heeft als doel de economische potentie van cultuur en creativiteit te versterken, door het creatieve vermogen van het Nederlandse bedrijfsleven een impuls te geven.
  

 terug naar documentatie